Świąteczno-noworoczne zawody pływackie

Paulina Kreft

Paulina Kreft
założycielka
Kuźni Pływania

Świąteczno-noworoczne zawody pływackie

Co za świąteczno-noworoczna pływacka niedziela!! Niesamowite zmagania podczas zawodów pływackich organizowanych przez UKS 7 Gdynia na Kryta Pływalnia Gdynia Witomino! Nasza reprezentacja kuźniowej rodzinki pływackiej dała z siebie wszystko!! Niezależnie od zajętego miejsca, każdy z naszych pływaków pokazał wspaniałą determinację!! Dla większości były to pierwsze zawody pływackie!! Towarzyszyły Nam różne emocje, zasada fair play, sportowa pasja, doping rodziców, wsparcie trenerów, odwaga, a przede wszystkim dobra zabawa podczas pływania!!

Gratulujemy i dziękujemy każdemu pływakowi za godne reprezentowanie Nas na zawodach pływackich i za niezapomniane emocje i sportowe wrażenia!

Start w zawodach sportowych dla dzieci to przede wszystkim zdobywanie doświadczenia i dobra zabawa! Kluczowym aspektem zabawy w sporcie jest również nauka radzenia sobie z porażkami. Sport to nie tylko zwycięstwa, a także porażki i trudności. Poprzez rozmowy, próby i treningi dzieci uczą się akceptować porażki, wyciągać z nich wnioski i rozwijać odporność psychiczną.

Ważne jest, aby rodzice i trenerzy pomagali dzieciom zrozumieć, że porażka jest naturalną częścią procesu nauki i rozwoju a także w dążeniu do celu. Poprzez wsparcie emocjonalnie i pomoc w znalezieniu pozytywnych aspektów porażki, dzieci uczą się, że dążenie do celu i kontynuowanie wysiłku jest wartościowe, nawet jeśli napotykają trudności. W rezultacie, zabawa jest kluczowym elementem sportu dziecięcego. Dzieci, które czerpią radość z uprawiania sportu, mają większą motywację, rozwijają umiejętność radzenia sobie z porażkami i budują wartościowe relacje z rówieśnikami. Poprzez zapewnienie dzieciom przestrzeni do zabawy, rodzice i trenerzy tworzą środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać się nie tylko jako sportowcy, ale także jako ludzie.

Dzieci w trakcie zawodów pływackich
Chłopczyk startujący w zawodach pływackich
Dzieci z medalami na podium zawodów pływackich
Dziewczynka w stroju pływackim
Chłopczyk gotowy do startu w wyścigu pływackim
Dziewczynka na basenie krytym w trakcie zawodów pływackich
Dzieci na basenie w trakcie zawodów pływackich z trenerem
Dzieci z medalami na zawodach pływackich z trenerem
Dziewczynka z medalem zawodów pływackich na basenie
Dziewczynka w stroju pływackim z medalem
Dziewczynka uczestnicząca w zawodach pływackich z Kuźnią Pływania
No Comments

Post A Comment