Nauka pływania dla niemowląt – AquaBaby

Zajęcia dla niemowląt od 6 miesiąca życia

Zajęcia AquaBaby to aktywna forma wypoczynku dla dzieci w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym oraz dla ich rodziców. Głównym celem naszych zajęć jest wspomaganie prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych poprzez zabawę i dobór odpowiednich ćwiczeń, w oparciu o naturalne odruchy i indywidualne możliwości każdego dziecka. Chcemy również na celu popularyzację oswajania dzieci i niemowląt z wodą.

 

Pierwszym środowiskiem rozwoju każdego z nas jest woda. Po narodzinach, jeszcze przez kilka miesięcy posiadamy zdolność pływania, która niestety z czasem zanika. Na całym świecie promuje się zajęcia dla niemowląt AquaBaby odbywające się w wodzie, rozwijające zdolności motoryczne, poznawcze, kształtujące samoświadomość i zdolność adaptacji do nowego środowiska. Im wcześniej maluch wróci do wody, którą znał w życiu płodowym, tym lepiej.

 

Basen dla niemowląt to aktywna forma zajęć dla dzieci oraz ich zaangażowanych rodziców. Głównym celem organizowanych w Trójmieście spotkań jest wspomaganie prawidłowego rozwoju maluszków poprzez zabawę i dobór odpowiednich ćwiczeń, w oparciu o ich naturalne odruchy i indywidualne możliwości. Mają one na celu oswojenie małych dzieci z wodą oraz przypomnienie im o naturalnych zdolnościach, które posiadają.

 

Zajęcia AquaBaby na basenie pozwalają na przygotowanie niemowląt do wykonywania sekwencji podwodnych ruchów, z których każda prowadzona jest pod czujnym okiem trenera oraz przy zapewniającej bezpieczeństwo asyście rodzica. Z dziećmi powyżej 1 roku życia pracujemy samodzielnie, ucząc je utrzymywania się na wodzie, zanurzania i wielu innych czynności wprowadzających do nauki pływania.

 

Działamy na basenach w Gdyni i Gdańsku, promując aktywności prozdrowotne z cyklu AquaBaby, które w tak wczesnym wieku mają szczególne znaczenie.

Od kiedy można zacząć?

 

Już od 6 miesiąca życia możemy rozpocząć naukę pływania z niemowlakami. Nauka pływania dla dzieci i niemowląt to świetny pomysł na spędzenie czasu z naszą pociechą. Pływanie w wodzie jest nie tylko wspaniałą zabawą dla dziecka, ale również dla rodzica wzmacniają więzi emocjonalne między dzieckiem a rodzicem.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

 

Na zajęcia AquaBaby zapraszamy na Basen Hotelu Prawdzic – Gdańsk Jelitkowo w każdą sobotę o godzinie: 10:00, 10:30, 11:00 oraz 11:30. Zajęcia trwają 30 min.

Gotowi na zajęcia? Czekamy na Was!

U nas rodzą się pływacy!