Jak szybko i efektywnie nauczyć się pływać Kraulem Total Immersion?

Paulina Kreft

Paulina Kreft
założycielka
Kuźni Pływania

Jak szybko i efektywnie nauczyć się pływać Kraulem Total Immersion?

 Kraul jest najpopularniejszym stylem wśród pływaków gdyż jest najszybszy. Przez to wiele osób uważa, ze pływając w ten sposób dokonali swoją kondycję. Mimo popularności kraul jest najtrudniejszy do opanowania. Naprzemienny ruch rąk i nóg jest trudniejszy do nauczenia, niż jednoczesne poruszania rękami i nogami. Jednak z najtrudniejszych pływackich umiejętności w kraulu to nabieranie powietrza w momencie kiedy ciało przechyla się na bok i połączenie to z jednoczesnym, naprzemiennym ruchem rak i nóg. Tradycyjne rozumienie techniki pływania kraulem jest następujące: ciągnij ciało rękoma, machaj nogami i łap oddech kiedy się da. Takie pływanie jest trudne dla każdego, jednak pływacy wierzą, że po przepłynięciu odpowiedniego dystansu będą mogli utrzymać się na wodzie nieco dłużej.

Pływanie kraulem Total Immersion opiera się na zupełnie innych podstawach: równowadze, opływowym ułożeniu ciała , cierpliwym chwytaniu wody i pływaniu z wykorzystaniem masy ciała. Kraul Total Immersion to umiejętność jak najbardziej zminimalizowania oporu wody, wydłużenia swojego ciała w wodzie i generowanie napędu. W pierwszej fazie nauki kraul Total Immersion jest osiągnięcie rozluźnienia i spokoju w wodzie. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomy tego, jak zachowuje się twoje ciało w środowisku wodnym oraz rozwiniesz podstawowe nawyki wydajnego i płynnego ruchu. Ćwiczenia te bardziej przysłużą się do osiągnięcia głównego celu niż od razu pływanie pełnym stylem z brakiem świadomości i kontroli swojego ciała w wodzie.

Jeśli chcesz poznać tajniki pływania kraulem Total Immersion zapisz się już dziś na szkolenie pływackie w Gdańsku, Sopocie lub w Gdyni. Pokażemy Tobie jak uzyskać najbardziej opływowa sylwetkę w wodzie i jak równowaga na tafli wody wpływa na nasza prędkość pływania.

Pływaczka pływająca w basenie kraulem metodą Total Immersion
Pływanie w basenie metodą Total Immersion
Nauka pływania kraulem Total Immersion w Trójmieście
No Comments

Post A Comment